Pověry,nepravdy a dotazy o křečících Roborovských

10. ledna 2009 v 14:25 | monty
Pověry, nepravdy a dotazy:
Křeček který žije běžně v poušti nepotřebuje vodu.
- Základní věc, kterou tento křečík potřebuje je právě voda. Už po jednom dni bez vody se u něj může projevit dehydratace a dalšího dne se již nemusí dožít. Vzhledem ke své velikosti mu stačí jen pár kapek čerstvé vody, ale těchto pár kapek je pro něj životně důležitých. I v případě, že denně dostává čerstvé ovoce a trávu, napáječka je nezbytnou výbavou.
- I v poušti padá večer rosa. Právě večer se křečíci probouzejí a jsou aktivní až když je chladno.

Nedají se ochočit a nejsou na mazlení.
- Opak je pravdou, ochočit se dají poměrně snadno, od přírody jsou nekousaví a na lidskou ruku si velice rychle zvyknou. Jsou velice malí a proto se spíše hodí pro dětskou ručku. Na jméno nepřiběhnou k noze a nebudou čekat na povel. Je ale možné je naučit, aby při zavolání vylezli z domečku, vyšplhali na nastavenou dlaň a nechali se hladit. Ale pozor, aby se nevylekali a neskočili z výšky na zem. Jsou totiž velice hbití.

Kdy začnou roboráčci poprvé vylézat z hnízda?
-Vylézat začnou asi za 2 týdny, až se jim začnou otevírat očíčka. Pak už se můžou opatrně hladit, nehrozí nebezpečí, že by je jejich maminka sežrala.

Jaká je povaha křečka Roborovského? Mám zkušenosti pouze se Zlatým křečkem.
-Křečík Roborovského ve srovnání s křečkem Zlatým je o dost menší, živější a hodnější. Má velice mírnou povahu, nikdy nekouše, ve většině případů se dá chovat ve velkých skupinách(neni podmínkou). Jsou velice živý a akční, většina bez váhání dokáže skočit z dlaně na zem bez ohledu na výšku pádu. Je třeba s tim počítat, aby si křeček neublížil. Ochočit se dá, když na svoje křečíky zavolám, tak vylezou z doupátek a přídou, někteří i sami ochotně vlezou na ruku a vklidu na ni sedí(i delší dobu). To už záleží na tom, jak sou ochočení. Na hlazení moc nejsou(ale dá se), sou spíš na běhání. Nikdy žádný roboráček nemá špatnou náladu, takže se nemůže stát, že by byl zlý nebo někoho kousl. Pokud utečou, tak ani nic nezničí (sou dost malý) a kabely nekoušou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama